Zvýšenie cien životného poistenia pre ženy prichádza!

Prichádza obdobie, keď životné poistenia už nebudú uzatvárané na základe pohlavia, ale budú uzatvárané bez rozdielu pre mužov a ženy, čiže unisex. Pojmy spájané s týmto faktom sú rodová rovnosť alebo rozlišovanie pohlavia. Životné poisťovne ešte čakajú s uverejnením presných čísiel. Predpokladá sa zvýšenie vo výške niekoľkých percent až po desiatky. Záleží to od štruktúry existujúcich klientov poisťovní a jednotlivých produktov životného poistenie.

Ani muži to nemajú vyhrané!

Podľa predstaviteľov rozličných životných poisťovní sa bude jednať o zvýšenie cien pre ženy, ale niektorí experti hovoria i o možnosti zvýšenia cien pre mužov. Vždy to bude závislé od danej poisťovne, ako sa vyrovná s aplikovaním tohto pravidla.

Fakty sú nasledovné.

V roku 2011 Európsky súdny dvor rozhodol že využívanie rozdielu pohlaví pre hodnotenie rizika a následnej cenotvorby poistného je v rozpore s Európskou chartou. Následne budú musieť poisťovne zrušiť tieto rozdiely medzi pohlaviami pri tvorbe cien ich produktov. Po novom sa bude ceny vyvíjať väčšinou od veku poistenej osoby a iných faktorov, ale nie od pohlavia.

Ako to bude fungovať presne?

Táto zmena nepostihne zmluvy o životnom poistení ktoré boli uzatvorené pred dátum aplikovania tohto pravidla, len nové. V praxi to znamená, že ešte máte čas, i keď nikto nevie povedať koľko. Poisťovne už začali pracovať na tejto zmene ešte v roku 2011. Konečný termín je 21. December 2012, ale poisťovne sa môžu rozhodnúť kedykoľvek priniesť nové ceny a začať aplikovať nové pravidlá. Preto by ste nemali čakať, lebo sa môže stať, že už zajtra jednotlivé poisťovne začnú aplikovať nové podmienky a zvýšia ceny! A možno i bez informovania o tom! Keď ešte nemáte životné poistenie, alebo len rozmýšľate nad uzatvorením a je jedno či ste muž alebo žena, je práve teraz ten správny čas, keď chcete ušetriť i desiatky percent, čo môže znamenať i desiatky tisícov EUR! Neváhajte, lebo zajtra bude už možno neskoro!

Ako Vám vieme pomôcť my.

Práve naša expertka s ktorou spolupracujeme v oblasti životného poistenia, a prinášame aktuálne informácie chcela upozorniť našich čitateľov a čitateľky na tento fakt. Preto sme spustili i informačnú kampaň na internete, kde upozorňujeme ženy a mužov na tento. Keď chcete predísť výraznému zdraženiu, neváhajte, dnes a tu je ten správny čas. Ešte nikdy nebola šanca na takú úsporu pri uzatvorení životného poistenia ako teraz. Kto to nestihne, preplatí. Nemusíte veľa počítať aby ste zistili o koľko prídete i pri najlacnejších životných poisteniach, môžete rátať s desiatkami tisícov EUR do plusu za celé obdobie! Budete platiť možno i o tretinu viac!

Na vrchnej časti našej stránky nájdete formulár, kde stačí vyplniť Vaše základné údaje a naša expertka Vás bude kontaktovať späť. Po spresnení údajov o Vás, Vám vie nielen ušetriť cenu za zvýšenie, ale aj nájsť najvýhodnejšiu formu a druh životného poistenia pre Vás.

Preto neváhajte, lebo zajtra môže byť už neskoro. Nepreplácajte keď nemusíte!
Tešíme sa kontakt všetkých rozumných ľudí – mužov a žien, ktorí chápu podstatu problému a chcú riešiť svoju budúcnosť. Vidíme sa.

A nezabudnite ohodnotiť našu expertku, či Vám vedela pomôcť a či ste spokojný alebo spokojná s riešením.

Zdroje informácií: EUR-Lex – Európske právo , Správy a stanoviská Európskeho parlamentu EÚ, Zdroje slovenských životných poisťovní

Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Životné Poistenie , označený značkami: , , , , , , , , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.