Životné poistenie s pripoisteniami poskytuje optimálnu ochranu

Existuje niekoľko druhov poistenia ktoré odborníci odporúčajú uzatvoriť. Okrem klasických poistení sa jedná hlavne o životné poistenie s kombináciou poistení pre prípad práceneschopnosti. Pre šetrenie nákladov sa odporúča tieto poistenia, pokiaľ je na to vhodný spôsob alebo možnosť uzatvoriť naraz, u jednej poisťovne.

Životné poistenie na jednej strane poskytuje v takomto prípade finančnú istotu rodine v prípade smrti, a pripoistenia ochránia pred ďaľšími možnými zdravotnými problémami ktoré by mohli zapríčiniť dlhšiu práceneschopnosť a tým možno aj neschopnosť plniť si svoje finančné záväzky v plnej výške.

V prípade pripoistenia pre prípad dlhšej alebo kratšej práceneschopnosti poisťovna preberá na seba povinnosť platiť dohodnutú výšku mesačných záväzkov na určitú dobu pre klienta.

Bez takejto kombinácie, v prípade problémov nie je zaručené že si vie poistená osoba plniť svoje záväzky v danej výške.

Klasickým využitím pre takýto druh pripoistenia sú rodiny splácajúce hypotéku, leasingy alebo väčšie úvery. Pokiaľ by platca nebol poistený, mohlo by to skončiť stratou a dražbou nehnuteľnosti a to nikto nechce.

Podobné pripoistenie je možné uzatvoriť ku klasickým rizikovým životným poisteniam ako i ku kapitálovým životným poisteniam. Ako iste viete, rozdiel medzi rizikovým a kapitálovým životným poistením je, že pri rizikovom životnom poistení poisťovňa nevypláca žiadnu ušetrenú sumu. Pri kapitálovom životnom poistení poisťovňa zmluvne dohodnutú sumu. Pri investičnom životnom poistení sa na konci trvania zmluvy taktiež vypláca poistná suma, ale jej výška sa určenia v deň ukončenia zmluvy.

Medzi ďalšie pripoistenia k životnému poisteniu o ktorých by ste mali vedieť:

  • Úrazové pripoistenie k životnému poisteniu
  • Pripoistenie kritických chorôb životnému poisteniu
  • Pripoistenie oslobodenia od platenia k životnému poisteniu
  • Denné odškodnenie pri hospitalizácii v dôsledku úrazu alebo choroby k životnému poisteniu
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Kompenzácia za chirurgický zákrok
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Preventívne prehliadky 
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Uľahčený prístup k odborným vyšetreniam 
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Poskytnutie nadštandardnej nemocničnej izby
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Ušlý zárobok
  • Pripoistenie k životnému poisteniu – Individuálne zdravotné poistenie

Odporúčame Vám myslieť i na nepredvídateľné udalosti ktoré môžu nastať a následky ktoré môžu spôsobiť. Nikdy neviete čo sa môže stať. Pokiaľ môžete, mimimalizujte riziko predvídaním udalostí ktoré môžu s vysokou pravdepodobnosťou nastať.

Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Životné Poistenie , označený značkami: , , , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.