Správny výber vianočných darčekov pre mužov

Máme tu Vianoce a čas pre vianočné darčeky

Pre väčšinu z nás sú vianočné sviatky tým najkrajším, čo nám každoročne koniec roka so sebou prináša. Štedrý večer predstavuje výnimočnosť sviatočnej chvíle, čo si vyžaduje aj náležitú prípravu na ňu už niekoľko dní, dokonca týždňov vopred. Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov som si povedala, že sa v predvianočnom období vyhnem stresu aj tak, že na obdarovanie najbližších vianočnými darčekmi budem myslieť oveľa skôr. No a ušetrený čas potom radšej venujem do času, ktorý strávim so svojou rodinou. Pri výbere vianočných darčekov pre manžela a pre jednotlivých členov rodiny si dám viac záležať, aby radosť a sviatočnú pohodu nenarušili sklamané tváre. Aby aj napriek ťažkej dobe boli všetci v tento deň šťastní.

Finančná kríza sa prehlbuje čím ďalej viac a viac. Kladiem si otázku, ako to bude vyzerať o rok, o päť, či viac rokov? Ako dovládne táto vláda? Pripraví nám aj ďalšie nemilé prekvapenia? Alebo skončí konečne pri poslednom výraznom zdražovaní doplatkov za lieky, ktoré má platiť od 1. decembra? Čo nastane, ak sa po 1. decembri niekomu z mojich blízkych stane úraz alebo bude musieť ísť na operáciu a nebude ho mať kto operovať, prípadne uspať? Čo sa stane, ak bude niekto bez príjmu…

Mohol by pomôcť v tejto situácii nejaký vianočný darček, ktorý by som pripravila pre mojich blízkych? A najmä vianočný darček pre môjho muža?

A práve preto v tomto období rozmýšľam, aký vianočný darček pripravím pre svojho manžela. Práve tento rok by som chcela vianočný darček pre môjho muža poňať trošku ináč. Chcela by som aj ja zaviesť inováciu do výberu darčeka pre môjho muža. A keďže Vianoce a Nový rok sú časom zmien, rozhodnutí a predsavzatí, potom je najvhodnejšia doba na zmenu. Uvedomujem si, že v súčasnej dobe je určite najlepším rozhodnutím správne a hlavne rozumne hospodáriť s peniazmi.

Vianočný darček, ktorý by ocenil najmä vtedy, keď by mu mohol poskytnúť pokoj, pohodu a v budúcnosti bezstarostný život. Bezstarostný tak, aby sa nemusel obávať straty zamestnania, úrazu, choroby, či invalidity. Prípadne mojej smrti. Štatisticky je dokázané, že nielen v našej krajine muži zomierajú skôr ako ženy. A práve sa zamýšľam nad tým, ako zabezpečiť manžela v prípade, ak by moja smrť nastala skôr ako jeho. Aký vianočný darček pre manžela teda pripraviť? Mal by byť predovšetkým taký, aby mu zabezpečil čo najbezstarostnejšiu starobu aj v dobách, ktoré prežívame. Pretože finančná kríza asi zrejme pobudne nejakú tú dobu aj u nás. Chcem, aby vianočným darčekom bol chránený nielen môj manžel, ale zároveň aj ja. Nájdem v našej ponuke takýto správny vianočný darček pre manžela? Chcela by som, aby hodnota tohto darčeka bola oveľa vyššia, ako jeho cena. Aby jeho hodnota presiahla aj možné negatívne a najmä neočakávané udalosti. Či už by to bola nezamestnanosť, choroba, úraz, invalidita. No a v prípade dožitia sa určitého veku pekná suma, vďaka ktorej by si mohol sám, alebo spoločne splniť sny a túžby. Pretože, čo keď sa mu jedného dňa na účte objaví suma niekoľko desiatok tisíc eur? To by bolo…

A predstavte si. Ja si takéto vianočné darčeky, a nielen pre mužov, viem celkom dobre predstaviť. V čase krízy je investícia do životného poistenia naozaj výhodná, pretože na rozdiel od investovania v niektorej banke, si môj manžel vďaka mne môže bezpečne sporiť a navyše získať vysokú poistnú ochranu pre prípad, že by sa jemu, alebo aj mne niečo stalo. Takýmito vianočnými darčekmi pre našich manželov ich môžeme zabezpečiť pre prípad nečakanej udalosti. No a samozrejme, zabezpečená je aj najbližšia rodina.

A práve teraz som našla odpoveď na otázku: Čo ak sa manželov alebo môj život náhle, vplyvom nečakanej udalosti zmení? Som presvedčená o tom, že životné poistenie, najmä kapitálové alebo investičné dá istotu nielen manželovi, ale aj mne. A práve preto je teraz tá najvhodnejšia chvíľa na zabezpečenie niektorého z takýchto vianočných darčekov pre našich manželov.

Poisťovne hospodárili doreraz asi najlepšie zo všetkých správcov majetku. Asi preto lebo sú zákonmi nútené poskytovať danú výšku úrokov svojim klientom a preto investujú do širokej škály finančných produktov a služieb na dlhé obdobie. Preto nepochybujem že keď chcem istotu a stabilitu, určite si vyberiem z ponuky životných poisťovní.

Pokiaľ už rozhodnutie existuje, nasleduje už len porovnanie ponúk, ktoré však môže trvať dni, týždne i mesiace. Pokiaľ Vám môžeme pomôcť, kontaktujte nás.

Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Vianoce , označený značkami: , , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.