Najkrajšie darčeky na Vianoce

Veľa vecí berieme v živote ako samozrejmosť. Aj sviatky, ktoré rok čo rok prichádzajú a odchádzajú. Veľakrát sa práve na Vianoce stane niečo neočakávané, čo nás poznačí na celý život. Vianoce majú zvláštnu moc meniť ľudí a udalosti. V tento predvianočný čas už teraz začíname rozmýšľať, aké darčeky na Vianoce pripravíme svojim blízkym. Predstavte si,  že kríza, ktorá teraz ešte stále trvá, bude pokračovať a prehlbovať sa ešte niekoľko ďalších rokov. Práve kríza začína aj u Slovákov v  čoraz väčšej miere ovplyvňovať aj výber  darčekov na Vianoce pre svojich najbližších. Darček na Vianoce nemusí byť vždy iba hmotný. Nemusia byť v obálke peniaze alebo vkladná knižka. Môže to byť darček na Vianoce vo forme darovania pocitu istoty a zabezpečenia do blízkej, ale najmä vzdialenejšej budúcnosti. Veď pozrime sa okolo seba. Koľko nešťastných ľudí na pokraji zúfalstva a biedy nás dennodenne obklopuje? Koľko ľudí je bez práce a žije zo dňa na deň dúfajúc, že zajtra bude lepšie? Všetky tieto obrázky sa nám vrývajú hlboko do nášho myslenia. Nemôžeme tieto skutočnosti nijako potlačovať a tvrdiť, že nás sa netýkajú. Preto skúsme urobiť niečo pre nás a našich blízkych, aby tieto skutočnosti nezasahovali do našich životov a vyberme iné darčeky na Vianoce.

Darčeky na Vianoce tento rok nemusia byť také, ako po iné roky. Práve Vianoce sú sviatkami zmien a predsavzatí. Prečo by sme i my nemohli poňať tohtoročné Vianoce trošku inak. Práve na Vianoce je ten najvhodnejší čas na vykonanie zmien. Darčekom na Vianoce by mohlo byť práve rozhodnutie, ako rozumne a efektívne sa naučiť   narábať s peniazmi a tým si zabezpečiť istotu do budúcnosti pre seba a svojich najbližších.

Predstavte si, že kríza sa prehlbuje aj naďalej, čo nie je ani nepredvídateľná udalosť. Doteraz sa ani nepripúšťalo že by druhá vlna krízy v Európe bola a prišla. V Nemecku sa však už aj oficiálne pripravujú na dlhú krízu. A keďže je slovenská ekonomika nastavená na západné krajiny, problémy západu budú u nás 10x ťažšie. Ľudia okolo Vás sa strachujú o svoju prácu, boja sa o svoju budúcnosť. Boja sa, že nebudú vedieť finančne zabezpečiť svoju rodinu, boja sa akéhokoľvek ochorenia alebo úrazu, ktorý by ich pripútal na lôžko alebo invalidný vozík a tým pripravil o finančné prostriedky. Boja sa, že neustále sa zvyšujúca kriminalita by mohla ublížiť aj ich rodine. Boja sa chudoby aj biedy. Boja sa, že niektorí členovia rodiny sa dostanú do závislosti na drogách, alkohole alebo automatoch, pretože nedokážu uniesť ťarchu neistoty a chudoby.  Nehovoriac o neustále sa zhoršujúcich medziľudských vzťahov, závisti. Tieto negatívne javy sa vyskytujú nielen u nás, ale v celej Európe.

A vy si teraz predstavte, že vo Vašej rodine by nastala niektorá z týchto situácií, prípadne i tá najhoršia, strata živiteľa alebo niektorého člena rodiny. Ale Vaši najbližší by boli zabezpečení do budúcnosti. Neboli by to tie  najúžasnejšie darčeky na Vianoce? Predstavte si, že takýmto darčekom na Vianoce by ste zabezpečili svojich najbližších sumou niekoľko desiatok alebo stoviek  tisíc  eur? Nebolo by to krásne vianočné prekvapenie, keby po niekoľkých rokoch alebo v prípade nečakaných udalostí mali k dispozícii určitú zabezpečenú sumu financií? A mohli by ju použiť nielen na svoju nutnú potrebu, ale aj splnenie niektorých svojich snov a túžob.

A ak sa rozhodnete  práve pre takýto vianočný darček, určite  bude patriť medzi tie vianočné darčeky, na ktoré si obdarovaný bude spomínať vždy s úctou a láskou, s akou ste mu ich dávali. A vždy  bude spomínať na Vás. Bude to tak pre to, že ste mu zabezpečili pocit istoty do budúcnosti a možnosť žiť v pohode a bezstarostne v kruhu svojich najbližších. Ideálnym darčekom môže byť práve napr. kapitálové alebo investičné životné poistenie.

Verím, že skúsite začať rozmýšľať, že práve takýto darček na Vianoce bude ten najsprávnejší. Aký produkt si vyberiete zo širokej škály, závisí len na Vás. Odporúčame Vám len toľko aby ste sa obrátili na odborníka pre oblasť životného poistenia. Väčšina ľudí vlastniacih životné poistenie uzavreté dávnejšie ani netuší aké zlé zmluvné podmienky majú nastavené! Zmluvu a podmienky si väčšinou ani neštudovali, a nevedia o výnimkách ktoré môže spôsobiť že v prípade problémov nedostanú nič! V tomto bode Vám radi pomôžeme, a nájdeme pre Vás a Vašu rodinu to správne riešenie. Nech je tohtoročným darčekom na Vianoce Vaša svetlá a jasná budúcnosť, a nezabudnime ani na peniaze!

Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Vianoce , označený značkami: , , , , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.