Odporúčaná literatúra na tému životného poistenia.

Chcel by som Vám odporučiť literatúru na tému životného poistenia. Publikácie sú v nemeckom jazyku, takže to nepomôže asi všetkým, ale kto vie po nemecky, je to POVINNÁ literatúra keď si chcete uzatvoriť životné poistenie. V týchto publikáciach sa porovnáva životné poistenie aj s inými formami investovania, ako napr. investičné fondy. Taktiež nájdete v nich príklady pre rozličné skupiny obyvateľstva, od zamestnancov cez živnostníkov, až po študentov, absolventov, nezamestnaných, alebo ľudí s vyšším zárobkom. Ešte raz upozornenie, publikácie sú po nemecky a so zameraním na nemecky hovoriace trhy. Podstata popísaných faktov a informácií je však na celom svete taká istá. Rozdielne sú len zákony, dane a aktuálny štátny systém dôchodkového zabezpečenia, ktoré prestáva všade fungovať a nie je udržateľný!

Publikácie sú predávané aj ako e-book v PDF forme a ceny sú nízke. Napíšte mi na stránke kontaktu pokiaľ máte o niektorú, alebo o obe záujem.


Kniha č. 1

Názov: Investičné fondy ale životné poistenie? Ako predísť chudobe v strednom až vyššom veku správnym investovaním.

Kniha - Investičné fondy alebo životné poistenie?
Investičné fondy alebo životné poistenie?

Dôchodková problematika ke klasickým problémom a to nielen v krízových časoch. Ako bude vyzerať náš dôchodkový systém v budúcnosti? Jedno je isté, a všetci zainteresovaný to vedia, skolabuje! A to aj napriek tomu že Väčšina politikov to verejne nehlási. Systém jednoducho nie je udržateľný zo strany štátu. Demografický vývoj v spoločnosti hovorí jasnou rečou.

Faktom zostáva, že pokiaľ sa ľudia nepostarajú sami o svoje dôchodky a zábezpeku pre vyšší vek, od štátu nemôžu očakávať vyriešenie ich vlastných problémov vo vyššom veku. Štát sa stáva čím ďalej, tým viac len zabezpečovateľom základných až minimálnych potrieb ľudí, ktoré budú len na minimálnu formu prežitia. Čo však bude hlboko pod úrovňou životného štandardu aktívnych častí obyvateľstva. Po slovensky to bude znamenať veľmi veľký pokles životnej úrovne.

Štát sa pokúša dostať na túto minimálnu úroveň napríklad zrušením možnosti odchodu do predčasného dôchodku, zvýšením veku odchodu do dôchodku, predĺžením počtu započítaných rokov pre dôchodok a rozličnými schémami pre znižovanie samotného dôchodku. Veľmi ružovo to nevyzerá!

Nad akými spôsobmi súkromného dôchodkového zabezpečia by sme preto mali rozmýšľať, pokiaľ sa rozhodneme vziať si svoju budúcnosť do vlastných rúk? Klasickým, najviac uznávaným, dôverovaným produktom je životné poistenie. Otázka však znie, je životné poistenie tým správnym nástrojom pre tento účel? Aké riziká sa skrývajú v životnom poistení? Ako je to v prípade investičných fondov, je možné ich využiť na dôchodkové zabezpečenie? A sú vôbec bezpečné? Prečo sa predáva viac životných poistení ako investičných fondov, čo je za tým?

V tejto knihe sa dostanete odpovede na tieto otázky, ohľadne životných poistení a investičných fondov. Pomôže Vám to pri stanovení Vašich investičných cieľov, potrieb a na druhej strane Vás oboznámi s rizikami spojenými s týmito druhmi investícií. Charakterizujeme klady a zápory každého produktu, služby, s cieľom nájsť ideálny produkt pre Vaše potreby. Následne sú všetky produkty a služby porovnané, s dôrazom na ziskovosť, bezpečnosť, riziká a náklady. Nezabudneme i na možnosti s výberom kapitálu z jednotlivých produktov.

Po štúdiu tejto knihy by mal byť čitateľ schopný vytvoriť si vlastný názor na životné poistenie a investičné fondy. Získate vedomosti a informácie podložené faktami, po ktorých aplikácii budete vedieť sami ohodnotiť serióznosť rozličných sprostredkovateľov poistenia alebo investovania, ako aj samotných zamestnancov poisťovní a firiem ktorý sa Vám budú predávať rozličné produkty. Bude pre Vás zaujímavé sledovať kvalitu vzdelania ľudí a znalosť v danej oblasti, ktorý Vám chcú poradiť a predať niečo! Konečný výsledok bude ten, že si budete vedieť sami vybrať najvhodnejší produkt zo širokej škály možných riešení na trhu. A to vlastnou hlavou!

Cena: 20-40 EUR, podľa verzie + poštovné v prípade tlačenej verzie
Jazyk: Nemecký
Počet strán: 110
Dátum publikovania: 04 2010
Autorka: Angela Steiner 


Kniha č. 2

Názov: Bezpečné dôchodkové zabezpečenie – Čo môžete spraviť pre neho dosiahnutie.

Bezpečné dôchodkové zabezpečenie.
Bezpečné dôchodkové zabezpečenie.

Správna príprava pre vyšší vek!

Čo potrebujete naozaj? Postupy pre súkromné dôchodkové zabezpečenie pre Vás ktoré je ušité Vám na mieru. Všetky produkty a služby ktoré sú pre Vás osobne najlepšie. Krok za krokom plánovanie a realizácia. 3. Aktualizované vydanie.

Obsah:

Plánujte svoju budúcnosť – ale správne!

Krok1: Ktoré riziká by ste mali poistiť ako prvé?
Krok2: Aké ciele a želania, priania mám?
Krok3: Čo budem potrebovať vo vyššom veku?
Krok4: Čo budem dostanem do vyššom veku?
Krok5: Aký veľký budem mať rozdiel v príjmoch?
Krok6: Ako zaplátam tento rozdiel v príjmoch?

Dôchodkové zabezpečenie – Čo môžete spraviť?

 • Aké formy dôchodkového zabezpečia existujú?
 • Zákonné práva.
 • Využitie „Riester-rente“?
 • Aký bude základný príjem?
 • Nehnuteľnosti – nosný pilier do budúcnosti.
 • Investičné fondy – povinnosť pre zvýšenie príjmov.
 • Životné poistenia – sú vhodné pre tento účel?

Čo je pre Vás osobne výhodné?

 • Ste po škole a začína Vám kariéra?
 • Mladý pár bez detí.
 • Rodina s deťmi.
 • Nekompletná rodina.
 • Zarábate lepšie?

Aké možnosti majú samostatne zárobkovo činné osoby, živnostníci?

 • - SZČO
 • - SZČO tesne pred dôchodkovým vekom
 • - Živnostníci

Ste nezamestnaný, nepracujete?

 • - Žena/muž v domácnosti
 • - Študenti
 • - Nezamestnaní
 • - Absolventi
 • - Seniori – Generácia 60+

Cena: 10-20 EUR, podľa verzie + poštovné v prípade tlačenej verzie
Jazyk: Nemecký
Počet strán: 128
Dátum publikovania: 2011, 3. Aktualizované vydanie
Autori knihy: Prof. Dr. Thomas Dommermuth, Michael Hauer, Frank Nobis 

Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Investičné životné poistenie, Životné Poistenie , označený značkami: , , , , , , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.