Investičné Životné Poistenie

Sporiaca zložka investičného životného poistenia

Investičné životné poistenie je jedno z najlákavejších dlhodobých životných poistení, vhodné pre všetky vekové kategórie a generácie. Má istotne jedno z najvýnosnejších úročení sporiacej čiastky a je výhodné v prvom rade vďaka možnosti rozhodovať o tom, do čoho investovať sporiacu zložku.

Kapitálové vs. Investičné životné poistenie

Naproti kapitálovému druhu poistenia, vám subjekt poskytujúci poistný produkt negarantuje žiaden profit a vy ponesiete nebezpečenstvo investícií pre ktorú sa rozhodnete. Vaše profity závisia na úspechu vášho investovania, teda často sú omnoho vyššie ako pri kapitálovom druhu poistenia. Investičné životné poistky však prirodzene obsahujú pripoistenie pre riziko smrti ale aj poistenie v prípade dožitia. Ale žiadny problém by nemali byť ani rôznorodé pripoistenia, ako napríklad pre možné riziko invalidity alebo aj trvalých následkov úrazu. Pri poistnej udalosti sa vyplatí vami určenej oprávnenej osobe zmluvou stanovené poistné plnenie. Keď v priebehu celej doby poistenia k žiadnej poistnej udalosti nedôjde, po uplynutí poistnej doby vám vyplatia investície, ktoré sa za doby investičného životného poistenia našetrili.

Je určené poisťovňou na čo musíte minúť ušetrené peniaze po vyplatení?

Investičné životné poistenie - Malými krokmi ku finančnej istote
Investičné životné poistenie - Malými krokmi ku finančnej istote

No to ako mnoho ich nazhromaždíte, je už však výlučne na vás a na vašej zručnosti výnosne investovať. Životné poistenie tohto typu je vo svojej podstate veľmi prispôsobiteľné. Zmluva prejednáva o tom, aká zložka z poistného je určená do sporiacej časti a aká na pokrývanie poistných rizík. Investície prebiehajú kupovaním, takzvaných podielových listov vybraných fondov, pričom každá jedna podielová jednotka má danú hodnotu. Pri voľbe životného poistenia je možnosť si voliť z rôznorodých investičných fondov, ktoré majú rôzne hodnoty rizík a výnosov. Spoločnosť ponúkajúca poistenie vám odporučí akýsi kompromis, voľbou investičných fondov s prijateľným rizikom aj výnosom, ale vybrať si máte právo vy sami v rámci svojej vôle a chuti riskovať.

Zmena vlastností investičného životného poistenia počas trvania zmluvy.

Spomenuté investičné fondy však nie je problémom zmeniť dokonca aj v priebehu trvania vášho poistenia, čo je pravdepodobne jedna z najväčších výhod životného poistenia tohto typu. Keď nejaký z vami zvolených fondov už nie je dlhšie rentabilný, skrátka vaše podielové listiny rozpredáte a kúpite si ich v inom fonde.

V kratke sa nie je čoho sa báť, investičné životné poistenie je vhodné keď:

  • chcete výhodne sporiť menšie mesačné čiastky a neskôr si užívať desiatky tisícov Eur
  • chcete zabezpečiť svoju budúcnosť
  • chcete zabezpečiť svoje deti
  • chcete zabezpečiť osobu vyznačenú v poistnej zmluve
Ist hore na formular Kliknite sem pre podrobnosti

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Pokračujte na podobné príspevky nižšie:

Príspevok bol publikovaný v kategórii Investičné životné poistenie , označený značkami: , . Do svojich obľúbených záložiek si môžete uložiť článok pomocou trvalého odkazu na stránku tu.

Komentáre nie sú povolené.